Breaking news
  1. 2023-24 HYPESOUTH ALL-MIDDLE GEORGIA: GIRLS
  2. 2023-24 Hypesouth All-Middle Georgia: Boys
  3. 2023-24 Bibb County Athletics Championship: Boys Recap
  4. 2023-24 Bibb County Athletics Championship: Girls Recap
  5. Talladega lands commitments from Central-Macon trio

2021 ALL-MIDDLE GEORGIA: BOYS

COACH OF THE YEAR

Anthony Webb

Baldwin

MR. MIDDLE GEORGIA

Kowacie Reeves Jr.

Westside-Macon

SENIOR OF THE YEAR

Jamal Taylor

Hancock Central

JUNIOR OF THE YEAR

TJ Grant

Veterans

SOPHOMORE OF THE YEAR

Aaron Jones

Veterans

FRESHMAN OF THE YEAR

Cam Perkins

Warner Robins

BEST OFFENSIVE

Jordan Jones

First Presbyterian Day

BEST DEFENSIVE

Rudolph Satcher

Baldwin

MOST IMPROVED PLAYER

DeAngelo Hines

Veterans

MOST IMPROVED TEAM : Baldwin

FIRST TEAM

Kowacie Reeves Jr

Westside-Macon | 6-7 G/F, Senior

McDonald’s All American Nominee
Sports Illustrated All American Nominee
Gatorade Player of the Year Nominee
Mr. Georgia Basketball Finalist – Atlanta Tipoff Club
Region 4-4A Player of the Year

Atlanta Journal Constitution 4A 1st Team All State & Player of the Year

Hoopseen 4A 1st Team All State & Senior of the Year
Sandy’s Spiel 4A 1st Team All State & Player of the Year
Rivals Nat’l Top25
247 Sports Nat’l Top40
ESPN Nat’l Top100
Signed: University of Florida

Jamal Taylor

Hancock Central
5’9 G, Senior

Region 7-A Player of the Year
Atlanta Journal Constitution A-Public 2nd Team All State

Hoopseen A-Public 3rd Team All State
Sandy’s Spiel A-Public 1st Team All State

Jordan Jones

First Presbyterian Day
6-0 G, Senior

Region 1-A Private Player of the Year
Atlanta Journal Constitution A-Private 1st Team All State

Hoopseen A-Private 3rd Team All State
Sandy’s Spiel A-Private 3rd Team All State

TJ Grant

Veterans
6-6 G/F, Junior

Region 1-5A Player of the Year
Atlanta Journal Constitution 5A 1st Team All State

Hoopseen 5A 1st Team All State & Junior of the Year
Sandy’s Spiel 5A 2nd Team All State

Tre Grane

Northside-Warner Robins
6-0 G, Senior

1st Team All Region 1-6A
Sandy’s Spiel 6A Honorable Mention All State

SECOND TEAM

Temarious Mathis

Peach County
6’2 G, Junior

1st Team All Region 2-3A
Sandy’s Spiel 3A Honorable Mention All State

Will Freeman

Baldwin
6’2 G, Senior

1st Team All Region 4-4A
Hoopseen 4A 1st Team All State
Sandy’s Spiel 4A Honorable Mention All State
Macon Telegraph Fan’s Choice Middle Georgia Player of the Year

Milique Smith

Upson Lee
6’3 G/F, Senior

Region 2-3A Player of the Year
Sandy’s Spiel 3A Honorable Mention All State

Rashun Tomlin

Warner Robins
6’5 G/F, Senior

1st Team All Region 1-5A
Signed: Hampden-Sydney College

Aaron Jones

Veterans
6’10 C, Sophomore

THIRD TEAM

Tyquan Davis

Dublin
5’10 G, Senior

Region 4-A Player of the Year
Sandy’s Spiel A-Public 2nd Team All State

DeAngelo Hines

Veterans
6-0 G, Senior

1st Team All Region 1-5A
Sandy’s Spiel 5A Honorable Mention All State

Travion Solomon

Northeast-Macon
6-0 G, Junior

Region 3-2A Player of the Year
Hoopseen 2A 2nd Team All State
Sandy’s Spiel 2A 2nd Team All State

Daequan Wright

Perry
6-4 G/F, Junior

1st Team All Region 4-4A

Nickolas Woodard

Taylor County
6-5 G/F, Junior

Region 5-A Player of the Year

ALL FRESHMAN TEAM

Cam Perkins

Warner Robins
5’7 G

Khalil Green

Stratford
6’1 G

Kaleb Jackson

Northside-Warner Robins
5’10 G

Malachi Jackson

Houston County
5’9 G

Tobias Rice

Westside-Macon
6’8 F

HONORABLE MENTION

Baldwin – Jermyus Simmons, Rudolph Satcher
Central – Macon- Christian Gray
Crawford County- Tylik Grantling
Dublin – Qua Ashley, Zion Davis
FPD – Jaylun Goodrum, Jay King
Hancock Central – Leroy Wilson
Houston County – HB Morgan, Jaylon Hatcher
Jones County -Chaydon Stone, Jaylen Sanford, Daethan Harris
Macon County – Daequan Brown
Mary Persons – Kham Little
Northeast-Macon – Zion Odoms
Northside-WR – Jordan Brown, Kaleb Lindley
Peach County – Jacory Brooks
Perry – Amar Gordon, Kendrez Hampton
Rutland – Brad Chapman
Southwest-Macon – Evan Tharpe
Stratford Academy- Isaiah Josey, Khalil Green
Tattnall – Jerimiah Holloway
Twiggs County – DeKarteyia Craig
Warner Robins – Cam Perkins, Greg Jones, Jordyan Keith
Washington County – Kejuan Bloodsaw, Jairus Brown, Caleb Moore
Westside-Macon – Shannon Fountain, TJ Coats
Wilcox – Carsavan Marshall
Upson-Lee – JyKevious Searcy, TJ Searcy
Veterans – Tahj Williams